„Patirtinis ugdymas su PYKŠT ir POKŠT eksperimentais”

„Šiandienos vaikai yra aktyvūs, smalsūs, nenustygstantys vietoje. Jie siekia greito rezultato ir mėgsta įspūdžius, todėl visi pykšintys ir pokšintys eksperimentai juos žavi. Du žavūs ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų draugai, berniukas PYKŠT ir mergaitė POKŠT, siūlo vaikams pasinerti į įtraukiantį eksperimentų pasaulį.“

Šių metų vasario 1 dieną, Kelmės SMC vyko ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams skirtas seminaras „Patirtinis ugdymas su PYKŠT ir POKŠT eksperimentais”. Seminarą vedėlektorės: Asta URBONĖ, Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja  ir Laura BAJORIŪNĖ, Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ socialinė pedagogė,.

Pedagogai buvo supažindinti su saugių eksperimentų knygelėmis, skirtomis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams tyrinėti, eksperimentuoti darželyje, lauke, atlikti trumpalaikius ir net keletą dienų trunkančius eksperimentus, sužinojo kodėl taip svarbu į kasdieninį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymą įtraukti tyrinėjimo, eksperimentavimo elementus, kokią reikšmę jie turi šiuolaikinio vaiko raidai, turėjo galimybę patys išbandyti keletą įdomių, nesudėtingų, vaikų smalsumą skatinančių eksperimentų!

Visus pateiktus eksperimentus leidinio autorės yra išbandžiusios kartu su ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikais.

SMC metodininkė Edita Dzvankauskienė