Būkim kartu – būkim draugais 2017

Jau ketvirtus metus Kelmės rajono socialinių pedagogų metodinis būrelis rajono ugdymo įstaigų mokiniams organizuoja renginį, skirtą respublikinei veiksmo savaitei „Be patyčių“. Šiais metais, kovo 22 d., renginys vyko Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje.

Renginio pradžioje visus dalyvius pasveikino Žemaitės viešosios bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Danguolė Garnienė. Ji trumpai vaikams pristatė bibliotekos veiklą, pasidžiaugė, kad toks gausus mokinių būrys šiandien čia atvyko. Vėliau mokiniai buvo suskirstyti į komandas ir atlikinėjo įvairias užduotis keturiose sekcijose.

Pasakų klube „Drevinukas“ (vad. Danguolė Garnienė ir Audronė Stonaitienė) mokiniai su vadovėmis kalbėjo apie teatrą, spektaklius, žiūrovus, patys vaidino lėlių teatrą, improvizavo pasaką „Lapė ir ežys“. Kitas užsiėmimas vyko Jaunimo inovatyvioje erdvėje „JIE“ (vad. Rolandas Kančauskas). Čia vyko edukacinė pamokėlė „Žaidžiame televiziją“. Mokiniai buvo žinių, orų, sporto pranešėjais – diktoriais, o kiti vaikai juos tiesiogiai stebėjo per televiziją. Jaunieji diktoriai labai jaudinosi, nes jie stovėjo prieš filmavimo kameras, apšviesti ryškių šviesų ir turėjo skaityti ekrane slenkantį tekstą. Taip pat vaikai lankėsi „Smėlio terapijos kambaryje“, iš spalvoto smėlio ir kitų smulkių, birių produktų kūrė nuostabaus grožio paveikslus. Dar viena sekcija „Minčių bazė“, čia dalyviai iš įvairiausių knygų rinko žodžius, kurie įvardija draugystę ir juos užrašė ant lapo. Vaikai prirašė pačių įvairiausių žodžių: gerumas, bendravimas, meilė, mama, mokykla, siela, šypsena, žvilgsnis, mandagumas, tėvynė, ištikimybė ir t.t. Aplankę visus užsiėmimus ir atlikę visas užduotis, dalyviai vėl susirinko į bendrą salę ir vaišinosi blynais „Širdutėmis“, kuriuos čia pat kepė į renginį mokinių komandas atlydėjusios socialinės pedagogės. Pabaigoje visos mokyklos buvo apdovanotos padėkos raštais.

Renginyje dalyvavo 5-7 kl. mokiniai iš Kražių Žygimanto Liauksmino, Tytuvėnų, Pakražančio, Užvenčio Šatrijos Raganos, Šaukėnų V. Pūtvio-Putvinskio gimnazijų, Kelmės „Aukuro“, Vaiguvos Vl. Šimkaus, Vidsodžio, Liolių pagrindinių mokyklų, Kelmės „Kražantės“ progimnazijos, Kelmės specialiosios, Tyvuvėnų jaunimo mokyklų, ir vaikučiai iš Kelmės lopšelio-darželio „Kūlverstukas“.

Po renginio visi vaikai išsiskirstė, pilni gerų emocijų, linksmi, susiradę naujų draugų. Nuoširdžiai dėkojame Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos direktorei ir jų darbuotojams už svetingą priėmimą ir puikiai praleistą laiką.

Socialinių pedagogų metodinio būrelio pirmininkė Dalia Kančiauskienė