Karjeros savaitė

Suaugusiam besimokančiam  žmogui dažniausiai nėra lengva apsispręsti, kokį kelią pasirinkti: mokytis, dirbti ar kurti verslą? Ne visada norai ir svajonės dera su realiomis galimybėmis ar mokymosi rezultatais. Be to, kartais sunku suprasti, ką siūlo universitetai, kolegijos ar konkreti programa, todėl karjeros savaitės renginiai, susitikimai, diskusijos yra galimybė išsiaiškinti, sužinoti, palyginti. Tuo tikslu, Kelmės r. suaugusiųjų mokymo centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Barauskienė pakvietė 9-12 klasių mokinius į Karjeros savaitės renginius.

Ugdymo karjerai konsultantė  A. Urbonaitė dvyliktokams pristatė kelerių metų bendrojo priėmimo statistiką, aptarė populiariausias studijų kryptis. Mokiniai išsiaiškino stojimų į norimas studijų programas minimalius reikalavimus, konkursinio balo sandarą, išbandė balų skaičiuoklę. Akcentuota, kad prašymas pildomas tik elektroniniu būdu, pačiam abiturientui aktyvuojant mygtuką – įkeliant atestato duomenis. Daugiausia dėmesio skirta stojimo sąlygų analizei: abiturientams, 2019 metais ketinantiems studijuoti Lietuvos aukštųjų mokyklų valstybės finansuojamose studijų vietose, slenkstinių reikalavimų kartelė kyla aukščiau, į formulę įskaičiuojami metinių pažymių rezultatai. Šįmet ketinantys stoti į aukštąsias mokyklas turės būti išlaikę valstybinius lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos (anglų, vokiečių arba prancūzų) bei matematikos (išskyrus menų studijas) egzaminus ne žemesniu aritmetiniu vidurkiu kaip 40, jei stoja į universitetą, ir ne žemesniu aritmetiniu vidurkiu kaip 25, jei stoja į kolegiją.

Direktoriaus pavaduotoja V. Barauskienė pakvietė abiturientus bei vienuoliktų klasių mokinius į susitikimą su buvusia SMC mokine Valentina Liubšyte, kuri patarė besimokantiems labiau pasitikėti savimi, lankyti pamokas, bendrauti su mokytojais, nebijoti įgyvendinti savo svajonių, rinktis norimas studijas ir planuotai siekti tikslų.   

Socialinė pedagogė L. Kareivienė skaitė paskaitą ,,Egzaminų stresas. Vengti ar išgyventi?“, abiturientams įteikė lankstinukus su patarimais kaip pažinti ir suvaldyti egzaminų keliamą stresą. Mokiniai atliko  britų psichologo Pipo Wilsono testą, kurio siekiama nustatyti žmogaus esamą ir trokštamą emocinę būseną ir netgi tam tikra prasme suvokti savo padėtį visuomenėje.

Mokytojai ir mokiniai apsilankė Rasos ir Arvydo Myniotų įmonėje ,,Pas Rasą“. Buvusi suaugusiųjų mokymo centro mokinė R. Myniotienė supažindino mokinius su gėlių auginimo, verslo subtilybėmis, aptarė Kelmės rajono smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo programą. SMC mokytojai, aptardami Karjeros savaitę, pastebėjo, kad besimokantieji vis labiau domisi ir lygina siūlomas studijų programas ir universitetus bei kolegijas, vertina galimybes ir siekia išbandyti save įvairiose srityse tam, kad pasirinktų tinkamą kelią.