Kūrybos darbai patys kalbėjo už save

2017-ais metais 30 Kelmės SMC Trečiojo amžiaus universiteto tradicinių amatų studijos studenčių dalyvavo Kelmės rajono savivaldybės lėšomis finansuojamoje Neformaliojo suaugusiųjų švietimo programoje „Menų studijos“.

Užsiėmimus vedė KKC Tradicinių amatų centro vadovė Irena Arlauskienė bei parodų ir tradicinių amatų koordinatorė Eugenija Buivydienė.

Programos dalyvės išmoko įvairių grafikos ir kitų technikų panaudojimo galimybių: raižė lino raižinius, jų pagalba kūrė šventųjų, kraštovaizdžių bei natiurmortų paveikslus, dekoravo lininius maišelius. Išbandė karpinių amatą: karpė langines, gamino atvirukus vienišiems žmonėms. Keramikos užsiėmimuose lipdė vazeles, varpelius ir paveikslėlius. Susipažino su vilnos vėlimo pradžiamoksliu, nusivėlė angelus ir paveikslus.

Surengtos trys kūrybinių darbų parodos Kelmės krašto muziejuje, Suaugusiųjų mokymo centre ir Kelmės kultūros centre.

Šių metų gruodžio 5 dieną Kelmės kultūros centre vyko įgyvendinto projekto veiklų aptarimas ir ketvirtosios amatų studijos studenčių receptų knygelės „Receptai iš vaikystės prisiminimų“ pristatymas, patiekalų degustavimas. Tema knygelei pasirinkta ne atsitiktinai: kadangi visus metus teko painioti amatų vingrybes jaukiame KKC tradicinių amatų centre, norėjosi padėkoti už šiltą bendradarbiavimą ir palikti vertingą prisiminimą – senuosius receptus. Į receptų knygelę sugulė 34 receptai: nuo saldžiausio iki sūriausio, nuo liesiausio ir riebiausio. Kiekviena recepto autorė ragino paragauti savo patiekalo, dalinosi jo atsiradimo istorija.

Pasak programos dalyvių, buvo įdomu prisiliesti prie tradicinių amatų, bendrauti, kurti ir džiuginti aplinkinius. Kūrybos darbai patys kalbėjo už save.

« 1 2 »